Bali Kréta

Lidé hledající klid a romantiku mnohdy zakotví v letovisku Bali, které leží u menší zátoky na severní straně pobřeží Kréty. Hlavní město Heraklion je odtud vzdáleno zhruba 45 kilometrů. Dalším velkým městem na východ od Bali je Rethymon a leží ve vzdálenosti 32 kilometrů. Bali bylo původně rybářskou vesničkou, nicméně později se rozrostlo v letovisko, jež je charakteristické rozložením ubytovacích kapacit. V Bali byly postaveny obchůdky a také taverny s restauracemi.

Pláže zde nejdou turisté celkem 4. Nabízen je na nich kompletní servis. Jestliže ovšem ale návštěvníci Kréty chtějí mít soukromí, tak mohou zajít do některé z menších zátok, jež se nacházejí v okolí těchto pláží. Milovníci turistických výletů se mohou vydat například do horských vesniček Anogia či Axos. V blízkosti těchto vesniček je situován také klášter Agios Ioannis Prodromos. Nedaleko Bali v letovisku Fodele jsou vystaveny v muzeu díla slavného malíře El Greka. Jde v podstatě o jeho rodný dům, jenž byl přebudován v muzeum. Bali taktéž nabízí možnost návštěvy jeskyní nedaleko vesnice Malsini, které leží jihozápadním směrem.

Georgioupoulis

Turisty hodně oblíbené letovisko Georgioupolis je situováno na severní břehy ostrova Kréta. Přibližně 20 kilometrů od tohoto letoviska leží velké správní centrum Rethymnon a 40 kilometrů západně Chania. Georgioupolis je letoviskem, které vzniklo stejně jako většina dalších na platformě malé rybářské vesničky. V dnešní době je schopno toto letovisko nabídnout čerpací stanici, poštu, internetovou kavárnu a v neposlední řadě také malebné náměstíčko a řadu taveren. Pláž v Georgioupolisu je považována za jednu z nejdelších na celém ostrově Kréta. Měří celých 9 kilometrů a její povrch je písčitý. Nabízí velkou spoustu možností jak trávit volný čas. V okolí Georgioupolisu se nachází hned několik možností, kam se vydat na výlet. Jen díky chůzi se budete moci dostat například k jezeru Kaunas, které je na Krétu poměrně netradičně sladkovodní. Autobusem se bez problémů dostanou turisté například do Chanie anebo do Rethymnonu. Velmi pěkná a malebná je také bezesporu menší vesnička zvaná Vrises, která leží v místě soutoku dvou řek. Nabízen je zde klasický řecký jogurt anebo jiná typická krétská jídla.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist