Hersonissos

Na severní pobřeží Kréty leží velmi známé letovisko Hernissos. Středisko je situováno zhruba 40 kilometrů od Agios Nikolaos a 35 kilometrů východním směrem od hlavního města Kréty Heraklionu. Hernissos je řazeno k naprosto nejstarším letoviskům na celé Krétě. Stopy samotné historie lze nalézt přímo na jeho území. Jako příklad lze jmenovat třeba vstupní areál hotelu Eri Beach, kde se nachází krásná mozaiková podlaha pocházející z 5. století před naším letopočtem.

Zbytky římské kašny z 3. století před naším letopočtem se nacházejí na náměstí samotného letoviska. Prvky původní lidové architektury lze najít v menším muzeu Lychnostatis. Prohlédnout si mohou turisté ukázky různých tradičních řemesel a také výrobu krétské keramiky. Pláže v Hernissosu mají písčitý charakter a pozvolný vstup umožňuje také koupání s malými dětmi. V určitých částech pláže se nacházejí i kamenné plotny, které usnadní vstup do moře.

Plážový servis u pláží v tomto letovisku je stoprocentní a skýtá kromě plážových atrakcí také poměrně širokou nabídku vodních sportů. Hernissos je v podstatě jakousi multikulturní oblastí, což je dáno spoustou různých národností, které se zde nacházejí. Ve východním cípu celého letoviska leží velký zábavní park Star Beach Water Park nabízející nekonečné možnosti zábavy jak pro malé, tak i pro větší děti. Z atrakcí pro dospělé nelze zapomenout na bungee jumping. Ten je provozován z vysokého stožáru, který byl zbudován nad mořskou hladinou. Pro výlety do okolí se jeví jako ideální lokalita náhorní plošina Lassithi anebo pohoří Selena Oros. Krásný je také výlet k benátské pevnosti Spinalonga.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist