Malia

Na severním pobřeží Kréty leží také letovisko Malia. Nachází se přibližně 35 kilometrů od metropole Kréty Heraklionu a 40 kilometrů od dalšího známého letoviska Agios Nikolaos. Spolu s Hernissosem a Stalidou tvoří Malia velký komplex vzájemně propojených letovisek, která se vyznačují bujarým nočním životem a veškerou občanskou vybaveností.

Dovolená v tomto letovisku není rozhodně vhodná pro lidi, kteří mají rádi při svém pobytu klid. Pláže v Malii jsou písčité a vstup do moře je poměrně plytký. Do moře se lze dostat i po kamenných plotnách, které zde byly na určitá místa speciálně instalovány. Jinak je na pláži také k dispozici veškeré možné vybavení včetně plážových atrakcí a vodních sportů.

Letovisko Malia a nabízí hned několik různých restaurací, které jsou stylové a nabídnou svým návštěvníkům ochutnávku z mnoha světových kuchyní. Malia slouží jako vynikající výchozí místo k návštěvě mnoha zajímavých částí Kréty. Jako první je třeba jmenovat krásné paláce minojské kultury. U Heraklionu leží známý palác Knossos a nedaleko Agios Nikolaos leží antické město Olous. Do obou dvou lokalit a mnoha dalších se lze dostat jak pomocí klasických linkových autobusů, tak i díky vypůjčenému automobilu.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist