Ideální počasí na ostrově Kréta

Kréta last minute je řazena k místům s trvale vysokými teplotami. V Řecku se prakticky jedná o naprosto nejteplejší lokalitu. Vysoké teploty jsou zapříčiněny hlavně výhodnou jižní polohou Kréty. Jestliže se rozhodujete kdy tento krásný ostrov navštívit, tak budete mít usnadněnou úlohu, jelikož se sem dá vydat prakticky kdykoli v průběhu celého roku. Krétské podnebí je středomořské a vyznačuje se hlavně relativně suchými léty a na dešťové srážky bohatými zimami.

Kréta nabízí sluníčko v plné parádě

Většina lidí zavítá na Krétu v období letní sezony. Ta začíná někdy na počátku měsíce června a končí srpnem. Letní teploty se pravidelně pohybují nad hranicí 30 stupňů Celsia, přičemž poměrně často dochází k tomu, že se teplota přehoupne i přes magických 40 stupňů Celsia. V létě je často poměrně složité najít místo, které by bylo chráněno před ostrým krétským sluníčkem. Se srážkami se turisté v letním období prakticky nesetkají. Deštník tak mohou s klidným srdcem nechat doma. Mnohem důležitější je slunečník, ten je v létě prakticky nezbytný. Říká se, že na Krétě svítí slunce 300 dní v roce. Jediným vysvobozením z obrovského tepla jsou větry zvané meltémi, které zde pravidelně vanou. Nejde o žádné velké větry, nicméně i tento mírný vánek umí v létě osvěžit.

Turisté, kteří si chtějí užít moře a ušetřit nějaké peníze, přijíždějí na Krétu na jaře. V tomto ročním období je ostrov provoněn květy různých rostlin a moře už bývá zpravidla také poměrně teplé, takže je možno se v něm koupat. Ceny bývají na jaře ještě celkem nízko, takže se dá pobyt sehnat vcelku levně. Zobrazte si aktuální počasí na Krétě i s předpovědí.

Podzim na Krétě

Podzim na Krétě bývá také ještě celkem teplý. V moři se dá bez problémů koupat, jelikož jeho teplota je poměrně vysoká díky tomu, že za celé léto dobře prohřálo. Mnohdy má člověk při koupání pocit, že jej voda prakticky neosvěží. Teplota vzduchu se pohybuje v průměru kolem 25 stupňů Celsia. Turisté mají na podzim jedinečnou příležitost navštívit různé památky, kterých ostrov nabízí hned celou řadu. Se srážkami se na podzim na Krétě lze setkat, nicméně jejich četnost je poměrně nízká.

Zima na Krétě

Zima na Krétě je typická pro Středoevropana vcelku vysokými teplotami pohybujícími se kolem 10 stupňů Celsia. Je bohatší na srážky, které jsou ovšem pouze dešťové. Se sněhem a ledem se obyvatelé tohoto ostrova prakticky nesetkají. Moře ke koupání v zimě rozhodně není, a tak sem lidé jezdí spíše za výlety do okolí a za obdivováním památek. Zajímavou možnost v zimním období skýtá moře v podobě rybaření. Ryb je ve zdejších vodách hodně, takže se rybáři mohou plně věnovat své vášni.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist