Praktické informace

Na prvním místě předtím, než se vydáte na Krétu, je třeba se připojistit. Z pohledu zdraví je třeba si dát pozor na vodu, která na Krétě teče z kohoutků. V turistických oblastech je většinou pitná, nicméně pokud se vyskytujete na některých okrajových a turisticky ne příliš navštěvovaných místech, je lepší si brát s sebou vodu balenou v pet lahvích. U hygieny je třeba také zmínit to, že záchody na Krétě jsou typické v tom, že se do nich nesmí házet toaletní papír. Trubky v odpadu jsou na Krétě velmi tenké, takže by došlo k tomu, že se ucpou. Na toaletách se používají speciální nádobky, do nichž se tento toaletní papír vkládá.

Pozor na sluničko na Krétě

Turisté by si měli dát také pozor na hodně ostré krétské sluníčko. Je třeba si vzít s sebou krémy s poměrně vysokým ochranným faktorem. Mnohým turistům se zdá, že sluníčko není tak silné, jelikož zde vanou větry zvané meltémi, nicméně o to více jsou pak překvapeni, když se spálí. Z dalších možných úskalí u vody je třeba také jmenovat střídání horkého prostředí se studenou mořskou vodou anebo vodou v bazénech u hotelů. Poměrně často dochází k tomu, že se turistům na základě těchto změn udělá nevolno. Hodně častým úrazem je také šlápnutí na mořského ježka. Ostny tohoto mořského tvora se velmi těžko z rány dostávají a v podstatě skoro pokaždé dochází k zanesení rány nepříjemnými infekcemi.

Kréta je skutečně bezpečným ostrovem

Bezpečnost v Řecku a konkrétně na Krétě je jedna z nejvyšších ve všech zemích Evropské unie. Místní lidé si jsou dokonce ve většině případů natolik jisti svým majetkem, že si jej ani nijak nezamykají a často vidíme otevřené příbytky a mnohdy i automobily. Děje se tak i díky tomu, že zde existuje takzvaná turistická policie, která dbá na pořádek hlavně v rušných turistických letoviscích. Kréta last minute je mnohdy nepříjemná z toho pohledu, že se tady vyskytuje celkem hojně hmyzu. Je třeba si do batohu přibalit repelenty a různé mastičky, které se používají při poštípání. Jediné, co si turisté nemusejí brát s sebou, pokud se nevydávají na Krétu v zimním období, jsou pláštěnky a deštníky. Není třeba se totiž obávat toho, že by se mohli setkat s deštěm.

Dbejte místních pravidel

Z dalších důležitých upozornění je doslova nutností poukázat na to, že by se na Krétě nemělo nijak manipulovat s otevřeným ohněm. Rozhodně se nepokoušejte o žádné táborové ohně, jelikož půda je na tomto ostrově natolik proschlá, že by mohlo dojít založení požáru. V letoviscích se lesů a porostu nenachází tolik, ale jinak je ostrov vcelku lesnatý. Když se budete chtít vydat na nějaké horské túry, určitě si s sebou vezměte pevnou obuv, jež zamezí nepříjemným otokům nohou a bolestem, které jsou schůzí spojeny.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist