Sissi

Přibližně 40 kilometrů od hlavního města Heraklionu na severním pobřeží ostrova Kréta se nachází letovisko Sissi. Jedná se v podstatě o nejvýchodnější místo oblasti zvané Hernissos/ Stalida/ Stalis/ Malia. Samotné turistické centrum Sissi leží v zálivu zvaném Malia, který je řazen k těm naprosto nejrušnějším na celém krétském pobřeží.

I z tohoto důvodu je dovolená v této lokaci doporučována zejména lidem, kteří hledají pestrou zábavu korunovanou tou pravou letní večerní zábavou. Pláže v Sissi jsou povětšinou písečného charakteru, nicméně když se turisté vydají do letoviska Hernissos, mohou se setkat také s kamennými plotnami, které vedou do moře. Vstup do moře je pozvolný prakticky po celé části letoviska. V oblasti se nachází poměrně velké množství barů, restaurací a dokonce i pubů anglického ražení. I díky této pestré nabídce restauračních zařízení si zde mohou dát turisté pokrmy pocházející z různých světových kuchyní.

Sissi je ideálním výchozím místem pro výlety do nedalekého Heraklionu, kde lze spatřit ty nejstarší starověké památky. Možnosti trekových túr nabízí zejména pohoří Selena Oros vzdálené od letoviska pouhých 7 kilometrů. U Agios Nicolaos se také nachází antické město Olous.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist