Tipy na výlet

Palác Knossos

Kréta last minute mimo krásného koupání nabízí také skvostný pohled do historie. Pravděpodobně nejznámějším místem, které je neustále okupováno turisty z celého světa, je bezesporu palác Knossos. Jedná se v podstatě o nejzachovalejší starobylou stavbu palácového typu nacházející se na území Kréty. Původ tohoto paláce je v době minojské, kdy na ostrově vládl slavný král Mínos. V celém komplexu paláce Knossos se lze pohybovat naprosto volně bez průvodce. Co se týče samotné historie objevení paláce, tak jeho objevitelem se stal proslulý archeolog německého původu Heinrich Schliemann. Turisté většinou zamíří do slavné trůnní síně, nicméně určitě byste neměli zapomenout na prohlídku různých nástěnných maleb a fresek. Průzkum paláce Knossos je ideální spojit s návštěvou archeologického muzea v Heraklionu.

Ostrůvek Spinalonga

Krásné zpestření vaší dovolené by mohla představovat návštěva menšího ostrůvku Spinalonga, který leží přibližně 8 kilometrů od známého letoviska Agios Nikolaos. Právě v tomto letovisku byla zbudována původně pevnost zbudovaná Benátčany v roce 1579. V současné době se na ostrůvek pořádají výlety spojené hlavně s koupáním na čistých upravených plážích.

Soutěska Samaria

Milovníci pěší turistiky se pravděpodobně vydají na trekovou túru do soutěsky Samaria. Ta představuje absolutně nejkrásnější soutěsku, která se na ostrově Kréta nachází. Svým návštěvníkům připraví hlavně krásnou podívanou na okolní přírodu, která je plná krásných rostlin, z nichž některé druhy patří k endemitickým. Ze zvířecí říše nelze zapomenout na velmi známou kozu Kri- kri, která se stala doslova symbolem celého ostrova. Je považována za symbol nepokojné a odvážné duše. Nejužším místem soutěsky je takzvaná Železná brána. Jde o místo, v němž se skály prakticky dotýkají samy sebe.

Ostrov Santorini

Nádherná romantika lze najít na pohádkovém ostrově, který byl mnohými považován za bájnou Atlantidu. Spatřit zde lze kromě krásných pláží také tradiční bílé domečky a kostelíky, které kontrastují modrými okenicemi a kopulemi. Celý ostrov vznikl díky tektonické činnosti a dá se na něj dostat na last minute dovolenou pouze po moři.

Pirátský ostrov Gramvousa

Jedním z výletních cílů je také ostrov Gramvousa. původně na něm údajně sídlili samotní piráti. V současnosti si na něm lze prohlédnout benátskou pevnost. Jinak tento ostrov a jeho okolí navštěvují převážně vyznavači šnorchlování a potápění, jelikož se kolem něj nachází překrásný podmořský svět.

Přeposlat Tisknout

Další země:
vyberte zemi...
TOPlist